Başarısız bir ilişki çekmenin en iyi yolu karşındaki kişiye çok fazla ihtiyaç duymaktır. Eğer sevgilinizin hayatınızı düzeltmesini veya sizden çok daha iyi olmasını bekliyorsanız maalesef başarısız bir ilişkiye kendinizi hazırlıyorsunuz.

Aynı şekilde eğer kendisini sevmeyen biri ile bir ilişkiniz varsa, bu kişiyi mutlu etmek nerede ise imkansızdır. Kendi ile barışık olmayan, kendine güvenmeyen kırgın geçmişine öfkeli ve kıskanç birisi için asla yeterince iyi olamazsınız. Pek çoğumuz bizim sevgimizi nasıl kabul edeceğine dair fikri olmayan, kendisini yeterince tanımayan partnerler bulup onlar tarafından yeterince iyi olmak için gayret etmişizdir.

Hayat kocaman bir aynadır. Hayatımıza çektiklerimiz her zaman kendimizle ve hayatla ilgili inandıklarımızı bize aynalayan kişiler olurlar.

Siz sizinle ilişkileriniz arasında duran blokları temizledikçe öncelikle kendi sevginizi kazanırsınız.

Kendinize sevgi ve özenle davranın. Kendinize ne kadar özel olduğunuzu gösterin. Kendinizi şımartın. Kendinize küçük nezaket davranışları gösterin, minnet duyun. Kendinize çiçekler alın, etrafınızı güzel renklerle sarın, mekanlarınızı güzel kokutun. Hayat her zaman içimizdeki duyguları bize aynalar. İçinizdeki sevgi ve kendinize duyduğunuz özen büyüdükçe, doğru kişi size doğru çekilecektir. Her şeyden önemlisi bu kişi ile olmak için asla kendinize verdiğiniz önemden ya da önem verdiğiniz şeylerden vazgeçmeyecek oluşunuzdur.

Louise Hay