Hayat bir kendini keşfetme yolculuğu. Bana göre aydınlanma, içe dönme kim ve ne olduğumuzu keşfetme ve kendimizi sevip özen göstererek daha iyiye doğru değişebileceğimizi bilmektir. Kendimizi sevmek bencillik değildir. Başkalarını gerçekten sevebilmek için önce kendimizi sevmeye ihtiyacımız var.

Her birimiz sevgi ve neşe frekanslarına sahip olduğumuzda gezegenimizin de iyileşmesine yardımcı oluruz.

Bu gezegeni yaratan gücün özü sevgidir. Tanrı sevgidir. Pek çoğunuz dünyayı döndüren güç sevgidir deyimini duymuşsunuzdur. Bu tamamıyla doğrudur.

Bana göre sevgi derin bir minnet halidir. Kendinizi sevmekten bahsederken kendinize ve kim olduğunuza derin bir minnet duymaktan bahsediyorum. Kendinizin tüm farklı parçalarını kabul etmek , sevmek, küçük kusurlarını, utanç konularını, çok iyi olmadığımız alanlarımızı ve aynı zamanda harika özelliklerimizi de sevmekten. Maalesef pek çoğumuz kendisini kilo verene kadar, o istediği işi alana kadar, istediği maaş zammını alana kadar, istediği erkek arkadaşa sahip olana kadar sevmiyor.

Sıklıkla sevgiye koşullar koyuyoruz. Ama değişebiliriz. Kendimizi tam olduğumuz gibi şu anda sevebiliriz.

Aynı zamanda gezegende de sevgi eksikliği var. Yaşamda her birimizi zorlayan nedenler aslında politikacıların ve din adamlarının bize koymaya çalıştığı sınırların aşılması ve kalplerimizin daha çok sevgiye açılması içindir. Ne kadar çoğumuz bunu başarırsa o kadar hızlı bir şekilde çözüm gelecektir.

Louise Hay

The Power is within you kitabından alıntı