Bayram öncesi hem sayfa okuyucularıma hem de Louise Hay semineri katılımcılarından oluşan whats up gurubumuzda onun güzel bir yazısını çevirip paylaşmayı planlıyordum.

Konusuna daha karar vermemiştim. Genellikle sabahları meditasyon sonrası hissederim ve karar veririm hangi mesajın en doğru mesaj olacağına. İçimizdeki çocuk olabilir diye düşünüyordum. Çünkü 2014 de San Diego eğitmen eğitiminde bana en çok dokunan en çok ağladığım içimizdeki çocuk çalışması olmuştu. En son verdiğim İlişkiler(kendimizle olan ilişkimiz) seminerinde katılımcılarıma uzun zamandır içlerindeki çocuğun istediklerini yapmalarını planlayacakları bir egzersizi yaptırırken odada karmaşa oldu, her kafadan bir ses çıktı. Pek çok kişiye egzersizi ve ana amacını iletemediğimi fark ettim. Düşündüm üzerinde bu neden böyle olmuştu?

Sonra öğretmenimin bilgeliği gene koştu yardımıma. Öğretmenliğe yeni başladığı yıllarda ona sürekli anlattıklarına direnen kişiler, bir türlü iyileşmeyen kişiler gelirmiş. Oda düşünmüş kendi öğretmenine danışmış ve anlamış bir parçası ile eski kırgınlık duygularını bırakmak istemediği için iyileşmediğini farketmiş. Kendisi tamamı ile iyileşmeyi seçince gelen danışanları da iyileşmeyi seçen kişiler olmuş.

Çok uzun bir zamandır Bostancı Parkın önünden geçerken buraya bir gün geleceğim derdim. Ama o bir gün yıllardır bir türlü gelmezdi. Handan dedim sen kendi içindeki çocuğu dinlemezsen senin öğrencilerinde elbette ki seni anlamayacak. Bir öğretmenin dilinin ucundakiler değil iç dünyasını görür ve bilir öğrenciler. Onun söyledikleri kadar onun enerjisinden duruşundan öğrenirler. Dün akşam lunaparka gittim. Çok eğlendim. Eve dönüş yolunda ise onun bizi bu boyutta bıraktığını öğrendim. Yolu açık ve aydınlık olsun. Ama ben onun mirası olan Heal Your Life® ın sadece öğretmeni değil öğrencisiyim de. Sanki bir kolum bir kanadım kırık hissediyorum. Umuyorum diğer boyuttan da rehberlik yapmaya devam edersin ,seni çok seviyoruz güzel öğretmen.

Bugün onun bir yazısını çevirmek yerine 2014 de San Diego eğitiminde beraber olduğum gurup arkadaşım Ramesh Muthusamy’nin ardından bizlerle paylaştığı beni çok etkileyen mesajını sizlerle paylaşıyorum.

Sevgili Ailem,

Bu sabah uyandığımda facebook a bağlandım ve Heal Your Life ® öğretmenlerinden birinin Louise Hay ile olan fotoğrafını gördüm.

Kalbim sıkıştı

Nefesim daraldı

Ve hatırladım

Nefes almayı

Nefes al ve olana izin ver.

Geçtiğimiz 8 saat boyunca Louise in aramızdan ayrıldığını duyduğumdan beri kendimi deli gibi işime verdim, çünkü bununla baş etmeye hazır değildim.

2004 yılında yakın bir arkadaşım bana afirmasyonlardan bahsettiğinden gülmüştüm.

Maçonun maçosu bir erkek olarak bana çok uçuş uçuş bir şey gibi gelmişti.

2014 yılına hızlıca geliyorum.

Kendimi muhteşemlikle dolu bir odada buluyorum.

İyileşmeye ihtiyacım vardı.

Çevremde sevgi ve ışıkla dolu insanlarla çevrelenmeye ihtiyacım vardı.

San Diego’da her birinizle olan deneyimim bana nefes aldırdı ve inancımı yükseltti.

Evet Louise Hay kimine melekler kadar inanılmaz ve uçuş uçuş gelebilir.

Bende 10 yıl önce bu mucizeyi duymaya hazır değildim.

Şimdi bu mesajı yazarken kendime onunla ilgili ne hissediyorsam ifade etme izni veriyorum.

louisehayLouise Hay bize öğrettiklerin için teşekkür ederim.