Heal Your Life

HYL® Yaşamını İyileştirebilirsin Öğretisi

Yaşamını iyileştirebilirisin Öğretisi 1980 lerden beri dünyada kişisel ve ruhsal gelişimin ikonlarından olan Amerikalı yazar ve öğretmen tüm dünyada kitapları 50 milyon adetin üzerinde satmış Louise Hay tarafından tasarlanmıştır. Uygulaması basit ve çok güçlü yaşam dönüştüren uygulamalardan oluşur.

 

Bu öğretiyi özetlemek istersek

-Kendimizle ve yaşam ile ilgili inançlarımız bizim gerçeğimize dönüşür.

-Düşündüğümüz ve söylediğimiz her söz ve düşünce bize deneyim olarak geri döner.

-Düşüncelerimizi ve dolayısıyla deneyimlerimizi değiştirme gücüne sahibiz.

-İstediğimiz hayatla bizim aramızda duran engellerin önemli bir kısmı geçmişimizde gizlidir.

-Kendimizi geçmiş deki  koşulların bizdeki bıraktığı izlerden özgürleştirebildiğimizde önümüzde yeni ve sonsuz olasılıklarla dolu bir kapı açılır.

HYL® seminer ve atölye çalışmaları  sadece lisanslı seminer liderleri tarafından uygulanabilir. Seminer liderinin seçimine göre 2 tam günlük ,1 tam günlük ve /veya çeşitli konularda  2-3 saatlik atölye çalışmaları olarak düzenlenebilir.

Bu Seminer ve Atölye çalışmalarının tamamı aynı öğretinin yaşamın farklı alanlarına uyarlamasından oluşur.

İstediğiniz yaşam- ki bunu  maddi  somut yaşam ile sınırlandırmıyoruz-bu nedenle potansiyeliniz  ile aranızda duran ifadesini tercih ediyoruz ile aranızda duran gerçek engellerin farkına varabileceğiniz, varlığınız her yönü ile iletişim kurmayı deneyimleyeceğiniz, öz sevginin ve hak etme duygusunun artışıyla hayat kalitesinin mucizevi bir şekilde değiştiğinin farkındalığına ulaşacağınız, uzun zamandır üzerinizde duran yükleri bırakabileceğiniz, zihninizi size karşı değil de sizinle işbirliği yapması yönünde eğitmeyi öğreneceğiniz, ve çalışma sonunda belki de bunun kendinize verdiğiniz en güzel hediyelerden biri olduğu tatminiyle çıkacağınız bir değişim ve dönüşüm sürecidir.

 

’15 yıllık kişisel ve ruhsal gelişim çalışmalarımda Dünyanın çeşitli yerlerinde, Türkiye’de,  Amerika da  Hindistan da, Afrika da çok eğlenceli, bazen gizemli, bazen de sınırlarımı zorlayan pek çok atölye çalışması, inziva ve arınma çalışmalarında bulundum. Bir gün yolda çok yalın bir öğretisi olan  bilge ve çok sade bir öğretmenle karşılaştım. Hayatını değiştirmenin, iyileştirmenin, en kolay yolunun kendini sevmek ve düşüncelerini buna göre eğitmek olduğunu söylüyordu bu öğretmen. Önce anlamadım hatta biraz direndim. Herkes kendini seviyor olmalıydı, herkes kendisi için en iyiyi istiyor olmalıydı, tüm çabamız daha iyi bir hayat için değil miydi? Bilginin içine girince anladım, kendini sevmenin doğal gibi gözüktüğünü ama iç dünyamızla yüzleşince orada tam tersi koşullanmışlıklarımızın olduğunu gördüm.

Gerçek sihirin, gerçek simyanın bu çok basit gerçeklikte yattığını anladım, deneyimledim. Kendini sevmek ve olduğun gibi kabul etmekte.’’

İstediğim yönde  ilerlemeyi, değişmeyi  halen istiyordum elbette; ancak istediğim yere gitmenin en kolay yolu  önce tam olarak nerede durduğumu kavramak, sevgiyle  kabul etmek, sonra yeni bir yol seçimini yapabilecek özgürlükte olduğumu anlamakmış.

Handan Cengiz
Lisanslı HYL® Seminer Lideri
Ve yaşam koçu