Paranın yokluğunu düşünerek veya konuşarak hayatında asla istediğin bolluğu zenginliği yaratamazsın. Yokluk üzerinde durmak düşünmek konuşmak sadece daha çok yokluk yaratır. Kıtlık düşünceleri daha çok kıtlık çeker. Minnettarlık ve teşekkür düşünceleri bolluk getirir, zenginlik getirir.

Bir kaç söylem ve bazı tavırlar var ki bolluğu  sizden sürekli olarak uzakta tutar.

‘’Asla çok param olmayacak’’. Bu berbat bir söylem, berbat bir cümledir. Bir başka kötü söylem ise ‘’Para geldiğinden daha hızlı gidiyordur’’. Bu en kötü kıtlık düşüncelerinden biridir. Evren size kendiniz ve hayatla ilgili neye inanıyorsanız onun karşılığını verir. Para ile ilgili ne tür negatif düşünceleriniz var farkedin, ve onları bırakmaya karar verin, bırakın gitsinler. Bu inançlar size geçmişte hizmet etmediler ve gelecek de de etmeyecekler.

İnsanlar bazen maddi sorunlarının bir piyango kazanma ile veya unutulmuş uzak bir akrabadan gelecek miras ile çözüleceğini sanırlar. Elbette eğlenmek için bu tür fanteziler kurabilir veya arada bir piyango bileti alabilirsiniz, ancak size o şekilde geleceği ile ilgili çok fazla beklenti içinde olmayın. Paranın size ancak bu şekilde gelebileceğine inanmak kıtlık bilincidir, yokluk bilincidir size kesinlikle kalıcı bolluk getirmez. Piyangodan bahsetmişken, bunu kazanmak bile insanların hayatını nadiren güzelleştirir. Araştırmalar, piyangodan kazananların 2 yıl içinde tüm kazandıkları parayı harcadıkları ,ve hatta öncekinden daha kötü bir duruma düştüklerini söylüyor. Bu şekilde gelen para sorunları nadiren çözüyor, neden? Çünkü bolluk bilinçlerinde bir artış olmadı, hatta tam tersini evrene şunu söylemiş oldular.’’ Ben milyonda bir çıkma ihtimali olan piyangodan başka bir güzellik hak etmiyorum.’’

Eğer evrendeki bolluğun size kolaylıkla gelmesine neden olacak bilincinizde bir değişiklik yapmış olsaydınız ,piyangodan beklediğiniz tüm güzellikler hayatınıza kolaylıkla gelirdi. Ve bunu bolluk bilincinizi yükselterek başardığınız için bu güzellikler kalıcı olurdu. Olumlamalar, yaşama ne istediğinizi deklare etme hak etme duygusunu yükseltme ve izin verme hayatınıza piyangodan beklentinizin ötesinde güzelliklerin gelmesine neden olacak adımlardır.

Sizi istediğiniz bolluktan alıkoyan inançların farkına varın.
Ve bunları yeni bolluk bereket düşünceleri ile değiştirin. Bunu ailenizde daha önce hiç kimse yapmamışsa bile siz yapabilirsiniz. Kendinize paranın size kolaylıkla akmasını öğretebilirisiniz.

Louise Hay

Yazıyı orijinal dilinde aşağıdaki linkden okuyabilirsiniz

.http://www.louisehay.com/wisdom-from-louise/topics/prosperity/

By | 2018-02-07T14:50:28+00:00 Ekim 11th, 2016|blogyazıları|0 Yorum