Ben buraya kendimi ve diğerlerini koşulsuz bir şekilde sevmeyi deneyimlemeye geldim. Her ne kadar herkesin farklı ölçüleri olsa da boy kg vs. bana göre bizim suretimiz bunlardan çok daha fazla bir şey. Benim ölçüsüz olanım ise benim gücümün nerede olduğudur. Kendimi başkalarıyla kıyaslamak beni ya yukarda ya da aşağıda yapar, ve kendimi olduğum gibi kabul etmememe neden olur. Ne kadar gereksiz bir zaman ve enerji kaybıdır bu, içime dönmek ve oradaki benim varlığımda eşsizce kendini ifade eden ve aslında bir olanı hissetmek bu yüce varlığın hepimizi kapsadığını fark etmek dururken. Her birimiz kendi farklılıklarımız ve kendi özelliklerimizle eşsiz ,harika varlıklarız .

Kimsin sen? Neden buradasın? Hayatla ilgili inançların nedir? Binlerce yıldır bu soruların cevapları sadece içe dönerek, içeri bakarak bulunmuştur. Peki bunun anlamı ne?

Ben her birimizin içinde bize mükemmel sağlığı, bizim için mükemmel olan ilişkileri, mükemmel kariyeri ve bizim için bolluğun zenginliğin manası ne ise onu sevgiyle getiren bir güç olduğuna inanıyorum. Bunların hayatımıza gelmesi için önce mümkün olduğuna inanmamız gerekir. Sonra ise bize istemediğimizi söylediğimiz koşulları yaratan kalıpları bırakmayı seçmemiz gerekir. Bunu içe yolculuk yaparak ve bizim için en iyi olanı zaten bilen o içimizdeki güce ulaşarak yaparız. Eğer içimizdeki bu güce dönmeye ve onun varlığı ile onun rehberliği ile yaşamaya niyet edersek, bu güç bizi ihtiyacımız olan sevgiyle kuşatır ve bu kaynağın desteğiyle her anlamda daha zengin ve daha bollukta yaşamlar yaratabiliriz.

Ben zihinlerimizin her zaman tek ve sonsuz olan zihinle bağlantıda olduğuna inanıyorum, ve bu nedenle de ihtiyacımız olan bilgi ve bilgeliğin her zaman ulaşabilir olduğuna inanıyorum. Biz bu sonsuz akılla bağlı ,bu evrensel güçle bağlantıdayız. Bu bağlantı ise bizimde içimizde olan o gücün parçası ile oluyor. Bu evrensel güç tüm yaratımlarını sever . Bu güç iyiliktir iyi olan her şeydir. Bu güç nefret etmeyi bilmez yalan söylemeyi ya da cezalandırmayı bilmez.. O saf sevgidir, özgürlüktür, anlayıştır ve şefkattir. Yaşamlarımızı bu Yüksek güce dönerek yaşamamız çok önemlidir, çünkü onun aracılığı ile onun sayesinde hayatımıza iyilikleri alırız.

Bu gücü istediğimiz şekilde kullanma şansına sahip olduğumuzu anlamalıyız. Eğer geçmişle yaşamayı ve bize zarar vermiş durumları ve olayları tekrar tekrar zihnimizde ve içimizde yaşatırsak, o zaman bulunduğumuz yerde sıkışıp kalırız.

Ama eğer geçmiş koşulların ve yaşanmışlıklarının kurbanı olmamaya ve kendimizi için yeni daha güzel bir yaşam kurmaya karar verirsek ,içimizdeki bu güç tarafından destekleniriz , ve yeni daha mutlu deneyimler kendisini bize göstermeye başlar.

Her birimiz hayatın harika ve sevgi dolu ifadeleri olmak için buradayız. Hayat bizim hazır olmamızı daha iyi koşulları hakkediyor olduğumuza inanmamızı bekliyor. Evrenin bilgeliği ve zekası onu kullanmamız için bize hizmet ekmek için bekliyor. Hayat bizi desteklemek için var. Bizim yapmamız gereken ise bu Büyük Gücün bizim iyiliğimizi istediğine ve bizi desteklemeye hazır olduğuna inanmak…

Louise Hay