İşyerinde başarıyı bulmak pek çok insan için büyük bir problemdir. Bununla birlikte işle ilgili düşüncelerinizi değiştirdiğinizde işde başarıyı elde edebilirsiniz.

İşinizden nefret ederken ya da patronunuza tahammül edemezken işde tatmin ve keyif bulamazsınız. Bu düşünce ve ifadeler olumsuzdur ve daha çok olumsuzluk getirir. Bu inanç kalıpları ile harika bir işe sahip olmanız mümkün değildir.

Eğer işyerinde geçirdiğiniz zamandan keyif almak istiyorsanız, düşünce biçiminizi değiştirmelisiniz.

Ben işyerindeki her insanı, bulunduğu lokasyonu,ve her şeyi sevgi ile kuşatmanın harika sonuçlarına çok inanan biriyim. İşinizi sevmeye şu andaki işinizden başlayın. Şu olumlama cümlesini kullanın. Şu andaki işim daha iyi pozisyonlara ulaşmak ve daha iyi fırsatlar için harika bir başlangıçtır.

Geçmişte sahip olduğunuz düşünceler sana şu andaki işini getirdi. Onu kendine düşüncelerin ile çektin. İşle ilgili düşünce biçimlerini ve yaklaşımlarını belki de ailenden öğrendin. Ama bunun bir büyük bir önemi yok. Düşüncelerini şu anda değiştirebilirsin. Başlamak için patronuna sevgi gönder, çalışma arkadaşlarına sevgi gönder, bulunduğun yere, binaya, asansörlere ya da merdivenlere, ofise ,içindeki eşyalara, her bir müşteriye sevgi gönder.

Bu senin içinde sevgi dolu bir alan yaratacaktır. Ve bu alan hayatına daha çok sevgi olarak geri dönecektir.

Louise Hay

 

By | 2018-02-07T14:50:41+00:00 Ekim 15th, 2016|blogyazıları|0 Yorum