İnsanlar bana hayat amacımı sorduklarında, onlara benim işimin benim hayat amacım olduğunu söylerim.

İnsanları yaptığı işten nefret etmeleri çok üzücü hatta ondan daha da kötüsü ne yapmak istediklerini bilmiyorlar. Hayat amacınız bulmak, severek yapacağınız işi bulmak aslında kim olduğunuzu sevmektir.

Belki şu anda saplanıp kaldığınız bir işiniz var, belki nefret ettiğiniz, belki de sadece masraflarınız çıkarmak için çalışıyorsunuz. Ama kesinlikle pozitif değişim için yapabileceğiniz şeyler var. Bu durumu dönüştürebileceğiniz en önemli araç bulunduğunuz durumu sevgiyle yıkamaktır. Nerede çalışıyor olursanız olun, veya bu yer ile ilgili ne hissediyor olursanız olun orayı sevginizle yıkayın. Bunu kelimenin tam anlamı ile yapın. Şöyle söyleyin.’ ’Ben işyerimi sevgiyle yıkıyorum’’. Ama orada durmayı, sevginiz ile binayı yıkayın, binanın içindeki tüm ekipmanları yıkayın, varsa masanızı sevgiyle yıkayın, bulunduğunuz tezgahı, kullandığınız makineleri, ürünleri, beraber çalıştığınız kişileri, ve işle ilgili her şeyi yıkayın. Size harikalar yaratacaktır.

Eğer şu anda bulunduğunuz işten nefret ediyorsanız, bu nefret etme hissini kendinizle beraber taşırsınız. Eğer yeni bir işe sahip olsanız bile bir bakmışsınız, bu işten de nefret ediyorsunuz. İşinizde hangi hissi taşıyorsanız, bunu yeni iş yerinize de taşıyacaksınız. Eğer hoşnutsuzluk duygusu ile çalışıyorsanız, nereye giderseniz gidin hoşnutsuzluk bulacaksınız. Hayatınızda pozitif sonuçlarını görmeden önce bilincinizi şu anda değiştirmelisiniz. Sonrasında hayatınıza yeni bir iş gelince, bu iyi bir iş olacaktır, siz bu işten keyif alacak hoşnutluk duyacaksınızdır.

Eğer büyürken hayatınızı kazanmak için çok fazla çalışmanız gerekli inancı size öğretildi ise şimdi o inançtan özgürleşmenin zamanıdır. Sevdiğiniz şeyi yapın ve para peşinden gelecektir. Para kazanırken bunu keyifle yapmaya hakkınız var. Hayata karşı sorumluluğun aslında keyif alacağın aktivitelerde var olmaktır. Eğer kendinize eğleneceğiniz bir yol bulursanız, hayat size bolluğun ve bereketin yolunu gösterecektir. Bizim içsel rehberimiz bizi asla mecburiyetlere yöneltmez. Hayatın amacı neşeli aktivitelerdir. İşimiz neşeli bir aktiviteye dönüştüğünde bu çok eğlencelidir ve bize harika geri dönüşleri olur. Şunu aklınızda tutun: Çalışma hayatınızın nasıl olacağını seçen sizsiniz. İstediğinize erişmek için olumlamaların gücünü kullanın. Bu olumlamaları sıklıkla söyleyin. İstediğiniz çalışma hayatına kesinlikle sahip olabilirisiniz.

Louise Hay

Yazının orijinalini aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.
http://www.louisehay.com/careers/

By | 2018-02-07T14:51:02+00:00 Ekim 29th, 2016|blogyazıları|0 Yorum