Ayna Çalışması kendimizi sevmeyi ve güvende hissetmeyi öğrenmek için çok etkin bir yöntemdir.

Ben insanlara afirmasyon yöntemini öğretmeye başladığım günden itibaren ayna çalışmasını da öğretiyorum.

Afirmasyon yöntemi nedir? En basit haliyle söylediğimiz ve düşündüğümüz her şey bir afirmasyondur. Tüm iç konuşmamız, zihnimizdeki tüm konuşmalar bir afirmasyondur.

Bu afirmasyonlar bilinçaltınıza hep aynı şekilde düşünme ve davranmaya neden olan mesajlar verirler.

Pozitif afirmasyonlar özgüven ve kendinden emin olma hali oluşturacak tohumları ekmektir aynı zamanda huzur ve neşe yaratmak içinde kullanılırlar.

En kuvvetli afirmasyonlar aynanın önünde yüksek sesle söylenenleridir.

Yaşam Boyu Ayna Çalışması

Bu çalışmaya 21 gün boyunca devam etmenizi öneririm. Eminim merak ediyorsunuzdur neden 21 gün ? Gerçekten hayatımızı 3 hafta içinde değiştirebilir miyiz? Belki tam olarak değil ama tohumları ekmiş oluruz.

Ayna çalışmasını yapmaya devam ettikçe ,bu tohumlar size neşeli ve anlamlı hayatı getirecek olan yeni zihinsel ve davranış alışkanlıklarına dönüşecektir.

Ayna çalışması yapmak kendinize verebileceğiniz en güzel hediyedir. Kendinize merhaba demek veya iyi görünüyorsun demek veya keyifli misin ? demek sadece birkaç saniyenizi alır. Kendinize her gün küçük de olsa pozitif mesajlar vermeniz çok değerli bir efordur.

Kendinize aynada ne kadar çok överseniz takdir ederseniz, kendinizi desteklerseniz, onaylarsanız kendinizle ilişkiniz o kadar derinleşecek ve keyifli hale gelecektir.

Louise Hay

By | 2018-02-07T14:47:34+00:00 Kasım 10th, 2016|blogyazıları|0 Yorum